Salon w domu

Jaki jest najlepszy sposób dodania ściany wewnętrznej do istniejącej konstrukcji?

Miłośnicy majsterkowania rzadko są zadowoleni ze status quo. Ta duża sypialnia, z której rzadko korzystasz? Dlaczego nie podzielić jej na mały pokój gościnny i kino domowe, gdzie można odpocząć i obejrzeć film? Może chcesz zamienić część pokoju w domowe biuro. A może marzysz o garderobie lub spiżarni do swojej kuchni. Niezależnie od tego, czego pragnie twoje serce, wszystkie te projekty wymagają tego samego: nowej ściany. Masz szczęście, ponieważ dodanie ściany do istniejącej przestrzeni to pestka dla każdego majsterkowicza, który potrafi posługiwać się narzędziami.

Ważne jest jednak, aby zacząć od planu. Po pierwsze, gdzie chcesz mieć swoją ścianę? Gdy już zdecydujesz, spójrz na istniejącą strukturę. Jeśli usunąłeś płytę gipsowo-kartonową w obszarze, w którym planujesz pracować, będziesz mógł zobaczyć belki stropowe i słupki ścienne, równoległe drewniane belki pod tymi powierzchniami. Jeśli budowa ściany wewnętrznej ma się odbyć w wykończonej przestrzeni, użyj elektronicznego wykrywacza kołków, aby znaleźć kołki i legary. Zaznacz wyraźnie, gdzie się znajdują, aby móc później przymocować do nich nową ścianę.

Jeśli twoja nowa ściana będzie prostopadła do belek stropowych, nie ma problemu, możesz przymocować ją do każdego legara w miejscu, w którym się przecinają. Jeśli budujesz ścianę równolegle do legarów, masz dwie możliwości. Jedną z nich jest umieszczenie bezpośrednio pod jednym z legarów. Drugą jest zainstalowanie bloków do wbijania gwoździ, krótkich kawałków drewna, co 41 centymetrów między dwoma legarami graniczącymi z miejscem, w którym chcesz zbudować ścianę. Mocowanie ściany do słupków w sąsiednich ścianach zapewni jej dodatkową stabilność, ale nie jest absolutnie konieczne. W rzeczywistości w miejscu, w którym chcesz dodać nową ścianę, może nie być dostępny żaden kołek.

Większość ścian wewnętrznych jest wykonana z drewna o wymiarach 5 na 10 centymetrów. Będziesz także potrzebował płyt gipsowo-kartonowych do wykończenia ściany. Jeśli musisz usunąć jakiekolwiek ściany w ramach remontu, upewnij się, że nie są to ściany nośne. Są to ściany, na których spoczywają inne części konstrukcji, takie jak belki, kratownice czy krokwie dachowe. Jeśli masz wątpliwości, zapytaj wykonawcę. Ściana, którą będziesz dodawać, zwykle nie będzie nośna. Takie ściany często nazywane są przegrodami / ściankami działowymi - po prostu dzielą przestrzenie. Po zakończeniu planowania możesz przystąpić do montażu ściany. W następnej sekcji dowiesz się, jak rozpocząć.

Budowanie ściany na podłodze

Ściana w pokoju

Podczas pracy pamiętaj o zwykłych środkach ostrożności. W razie potrzeby noś okulary ochronne i nauszniki. Uzyskaj pomoc w podnoszeniu. Zacznij od precyzyjnego zaznaczenia miejsca na ścianie. Zmierz, aby upewnić się, że każdy koniec ściany znajduje się w tej samej odległości od równoległej ściany. W każdym z tych punktów umieść kwadrat stolarski na istniejącej ścianie na wysokości sufitu i narysuj linię kilka / kilkanaście cm pod kątem prostym do istniejącej ściany wzdłuż linii, w której ma być krawędź nowej ściany. Wbij gwóźdź w każdą z tych linii. Rozciągnij kredą sznurek między gwoździami i zatrzaśnij go, aby utworzyć linię. To będzie górna krawędź nowej ściany.

Teraz upuść pion - sznurek z obciążnikiem na końcu - z każdego gwoździa. Zaznacz miejsca bezpośrednio pod górną linią. Przeciągnij kolejną linię kredową między tymi punktami. Oznacza to spód ściany. Mocowanie ściany do podłogi będzie łatwe. Można go przymocować bezpośrednio do prawie każdego rodzaju podłogi oprócz dywanu. Jeśli płyta gk została usunięta, użyj poziomicy, aby sprawdzić, czy istniejące ściany, podłoga i sufit są kwadratowe. Jeśli tak, możesz ułatwić sobie życie, budując nową ścianę na podłodze. Najpierw wytnij dwie płyty, deski, które utworzą górę i dół ściany. Będą przebiegać całą długość nowej ściany. Połóż je obok siebie. Zaznacz położenie kołków na obu płytach. Na każdym końcu będzie jeden. Resztę należy oddzielić o 41 centymetrów.

Zmierz wysokość pomieszczenia, a następnie odejmij łączną grubość dwóch płyt. To określi długość twoich ćwieków. Wytnij kołki, umieść je między górną i dolną płytą i przymocuj je 9-centymetrowymi gwoździami lub śrubami. Z pomocą pomocnika unieś ścianę na miejsce. Wyrównaj je z liniami wykonanymi na podłodze i suficie. Czasami ludzie ustawiają dno wzdłuż linii, a następnie wciskają górę na miejsce. Często jednak łatwiej jest wyrównać górę ściany, a następnie dobić dnem na miejsce specjalnym młotkiem i kawałkiem drewna w celu ochrony płyty.

Zastosuj poziomicę, aby upewnić się, że ściana jest dokładnie pionowa. Uzupełnij szczeliny między nową ścianą a sufitem. Przybij lub przykręć ścianę do podłogi i do belek stropowych. Jeśli nowa ściana jest wyrównana ze słupkiem na sąsiedniej ścianie, przymocuj ją również tam. Twoja ściana jest gotowa do wykończenia. Ale co, jeśli pracujesz w wykończonej przestrzeni lub w której ściany nie są dokładnie kwadratowe? Wtedy będziesz chciał zbudować ścianę na miejscu.

PROSTA DŹWIĘKOSZCZELNOŚĆ

Prostym i skutecznym sposobem na zmniejszenie przecieku dźwięku między ścianami jest nałożenie silikonowej uszczelki na boki kołków i płyt, które zakotwiczają ścianę u góry i u dołu podczas budowy. Położyć płytę gipsowo-kartonową na uszczelce. Użyj śrub, aby przymocować. Następnie nałóż więcej pasków masy uszczelniającej na powierzchnię płyty gk, śledząc linie płyt i kołków. Zamontuj drugą warstwę płyty gk. Twoja ściana nie będzie dużo grubsza, ale ta konfiguracja wytłumi dźwięk lepiej niż zwykła ściana.

Budowanie ściany na miejscu

Pomalowana ściana

Budowanie ściany na miejscu zwykle ma sens, gdy sufit, z którym pracujesz, jest pokryty płytą gipsowo-kartonową. Nie uszkodzisz sufitu, naciskając na niego wstępnie zbudowaną ścianą. Ta metoda dodawania ściany wewnętrznej ułatwia również dostosowanie się do istniejących ścian, podłóg i sufitów, które nie są dość kwadratowe. Zaczniesz od zaznaczenia położenia nowej ściany zgodnie z opisem w ostatniej sekcji. Wytnij dolną i górną płytę i zaznacz położenie kołków. Poproś pomocnika, aby przytrzymał górną płytę przy suficie podczas przybijania lub wkręcania w belki stropowe wzdłuż linii. Przymocuj dolną płytę do podłogi bezpośrednio pod płytą górną.

Zmierz odległość między dwiema płytami. Jeśli podłoga lub sufit są nierówne, należy zmierzyć dokładną odległość przy każdym słupku. Wytnij każdy kołek tak, aby ściśle przylegał między dwiema płytkami. Najpierw włóż kołki na każdym końcu nowej ściany. Prawidłowe ustawienie dwóch płyt powinno sprawić, że będą one pionowe, ale dla pewności użyj poziomicy. Będziesz musiał wbić gwóźdź w gwóźdź (pod kątem 45 stopni) lub przykręcić kołki do płytki. Jeśli możesz, połącz je z kołkami w istniejącej ścianie. Kontynuuj mocowanie pozostałych ćwieków w ten sam sposób. Metalowe klipsy do ramek, które pozwalają na wbijanie zarówno w kołek, jak i płytkę, są alternatywą dla wbijania gwoździ.

Niezależnie od tego, jaką metodę zastosowałeś do montażu ściany, czas na wykończenie. Odmierz 1,2 metra od podłogi na każdym końcu. Przeciągnij linię kredy na wszystkie ćwieki. Zamontuj dokładnie kołki poprzeczne między kołkami końcowymi na tym poziomie. Zapewniają dodatkowe wsparcie dla Twojej ściany na wypadek, gdyby ktoś w nią uderzył. I zapewniają miejsce do mocowania płyt gipsowo-kartonowych. Zakończysz projekt, mocując arkusze płyt gk z każdej strony nowej ściany za pomocą gwoździ lub śrub. Następnie na każde złącze i róg nałożysz masę szpachlową przypominającą gips i taśmę papierową. Szlifowanie i malowanie to ostatnie kroki. Voila: gdzie miałeś jeden pokój, teraz masz dwa.

BUDOWA NA BETONIE

Jeśli stawiasz ścianę na betonowej podłodze, odetnij dolną płytę z poddanej obróbce ciśnieniowej tarcicy 5 na 10 centymetrów. Umieść płytkę na miejscu, przewierć ją i kontynuuj wiercenie 2,5 cm w podłodze za pomocą wiertła do murowania. Nałóż klej konstrukcyjny na spód płyty i przykręć wkrętami do muru. Kontynuuj budowanie ściany w miejscu.

Uwaga autora: Jaki jest najlepszy sposób dodania ściany wewnętrznej do istniejącej konstrukcji?

Zrobiłem sporo, aby naprawić mój własny dom, w tym wznosiłem ściany wewnętrzne. Praca ze starszym domem zawsze stanowi wyzwanie. Nic nie jest dokładnie kwadratowe i nie wiesz, jakie niespodzianki czają się za ścianami. Jedną z metod, która często ratuje, jest użycie akumulatorowej wkrętarki i śrub do kadrowania zamiast młotka i gwoździ. Śruby samoczynne można łatwo założyć i mocno trzymać. A co najważniejsze, jeśli popełnisz błąd, możesz je łatwo usunąć. I zgadnij co - wszyscy majsterkowicze popełniają błędy. Dodatkowy bonus: metoda ta nie obciąża łokcia tak samo, jak wymachiwanie młotkiem.