Podwieszany sufit

Jak zamontować sufit podwieszany

Sufit podwieszany może pokryć wiele wad i przeszkód, w tym rury, okablowanie i kanały. Działa jednak tylko wtedy, gdy można stracić trochę wysokości sufitu. Podwieszane panele sufitowe są sprzedawane w określonych rozmiarach. Użyj mniejszego rozmiaru do mniejszych pomieszczeń. Aby zainstalować sufit podwieszany podążaj za naszymi wskazówkami opisany poniżej.

  1. Zmierz sufit i wykreśl go na papierze milimetrowym, zaznaczając dokładne położenie wszystkich okien i drzwi. Zaznacz kierunek belek stropowych. Zaznacz belki stropowe na samym suficie, używając ołówka lub kredy, aby narysować linie legarów na suficie.
  2. Kupując materiały sufitowe, weź ze sobą schemat. Wraz ze sprzedawcą zaplanuj układ sufitu, rysując pełne panele wzdłuż głównego sufitu i równomiernie przycięte częściowe panele na krawędziach. Aby obliczyć szerokość paneli granicznych w każdym kierunku, określ szerokość szczeliny pozostałej po umieszczeniu pełnych paneli na całym wymiarze; podziel tę liczbę przez dwa. Sprzedawca powinien pomóc Ci obliczyć, ile paneli będziesz potrzebować, i powinien powiedzieć, ile kątów ścian, profili głównych i teowników poprzecznych, których będziesz potrzebować.
  3. Zaznacz poziom, na którym będzie wisiał nowy sufit, pozostawiając co najmniej 10 cm odstępu między panelami a starym sufitem. Przeciągnij linię kredy na tej wysokości na każdej ścianie, używając poziomicy, aby utrzymać ją prosto. Upewnij się, że linie stykają się dokładnie w rogach pomieszczenia. Przybij kątowniki ścienne wzdłuż linii kredy dookoła pomieszczenia, dolną nogą kątownika L skierowaną do pomieszczenia i wyrównując wzdłuż linii kredy. Użyj zwykłych gwoździ, aby przymocować wsporniki, ustawiając je co 50 do 60 cm. Dociąć wspornik na wymagane odcinki nożycami do blachy lub piłką do metalu.
  4. Zamontuj oczka śrubowe zgodnie ze schematem rozmieszczenia sufitu. Długie panele rusztu sufitowego są ustawione równolegle do belek stropowych, więc profil główny w kształcie litery T musi być przymocowany pod kątem prostym do legarów, co metr w poprzek sufitu. Drut przewleczony przez oczka śrub w legarach zawiesza główne prowadnice systemu rusztu.
  5. Dla każdego ucha śruby przytnij długość drutu wieszaka, który jest wystarczająco długi, aby bezpiecznie zamocować przez ucho śruby. Przeciągnij drut w dół do naciągniętego sznurka prowadnicy i przymocuj prowadnicę. Przeciągnij drut przez każde ucho śruby i mocno obróć końcówkę wokół zwisającego drutu. Dokładnie w miejscu, w którym drut przecina sznurek znajdujący się pod nim, zagnij go ostro szczypcami pod kątem 90 stopni.
  6. Umieść główne płozy na miejscu. Przyciąć profile główne w kształcie litery T na wymaganą długość za pomocą nożyc do blachy lub piłką do metalu. Podnieś każdą długą szynę główną i umieść jeden koniec na kątowniku ściennym po jednej stronie sufitu, z pojedynczą nogą litery „T” skierowaną do góry. Obróć drugi koniec do góry i ustaw prowadnicę dokładnie wzdłuż sznurka markera i pod oczkami śrub w legarach. Przeciągnij wygięty koniec każdego wiszącego drutu przez otwór w nodze prowadnicy; zagnij koniec drutu i zabezpiecz go. Sprawdź każdą prowadnicę za pomocą poziomicy i dostosuj długość wieszaków, jeśli to konieczne. Powtarzaj aż do zainstalowania wszystkich profili głównych.
  7. Zamontować profile poprzeczne rusztu sufitowego. Zatrzaśnij sekcje na miejscu co 60 cm wzdłuż głównych profili.
  8. Zainstaluj panele. Przechyl każdy panel, aby przechylić go pod kątem przez otwór w kratce, a następnie ostrożnie opuść go, aż oprze się na krawędziach wspornika sekcji kratki. Dokładnie zmierz panele brzegowe i przytnij je na wymiar nożem.
Aby zamocować panel wokół słupka, dokładnie zmierz otwór w słupku w obu kierunkach; naszkicuj otwór i zaznacz słupek. Zmierz średnicę słupka. Zaznacz lekko panel w miejscu, w którym przechodzi przez niego słupek, a następnie przeciąć go na pół dokładnie przez środek słupka, w poprzek krótszego wymiaru. Wytnij otwór na słupek na wewnętrznej krawędzi każdego panelu, tworząc dwa półokrągłe lub prostokątne wycięcia. Ciąć tylko trochę na raz, często trzymając wycięte sekcje przy słupku, aby dokładnie je dopasować. Umieścić dwie sekcje na miejscu w kracie do zawieszania.