Prace remontowe - Słupsk i Pomorskie

Prace remontowe i przebudowy

Plan prac remontowych

Renowacje


Pojęcie prac remontowych, remontu, przebudowy domu lub udoskonaleń domu to często kilkuetapowy proces. Ulepszanie domu może składać się z projektów, które modernizują istniejące wnętrze domu (takie jak elektryczne i hydrauliczne), zewnętrzne (mur, beton, elewacja, dach) lub inne ulepszenia nieruchomości (np. Prace ogrodowe lub konserwacja / dodatki do garażu). Rozróżniamy remonty dla obiektów o przeznaczeniu komercyjnym lub mieszkaniowym.


Powody przeprowadzania prac remontowych

Poza oczywistymi przyczynami decyzji o przeprowadzeniu prac remontowych jak chęć poprawy warunków mieszkaniowych lub pilne usunięcię usterki mogącej zagrażać życiu lub zdrowiu to wiele osób remontuje mieszkania lub domy, aby nadać im nowy wygląd, żeby np. moć je wynajmować innym osobom. Mniejsze firmy natomiast często remontują domy, ponieważ jest to stabilne źródło dochodów.

Chociaż „remont domu” często odnosi się do projektów budowlanych, które zmieniają strukturę istniejącego domu, może również obejmować ulepszenia trawników, ogrodów i konstrukcji zewnętrznych, takich jak altany i garaże. Obejmuje to także konserwację, naprawę i ogólne czynności serwisowe. Projekty remontowe mają zazwyczaj jeden lub więcej z następujących celów:

Komfort

 1. modernizacja systemów ogrzewania, wentylacji i klimatyzacji (HVAC- ang. Heating, Ventilation, Air Conditioning)
 2. modernizacja pomieszczeń z zastosowaniem rozwiązań premium, takimi jak np. wanny z hydromasażem w łazience.
 3. zwiększenie wydajności instalacji hydraulicznych i elektrycznych.
 4. hydroizolacja piwnic.
 5. wyciszanie pokoi, zwłaszcza sypialni i łazienek.

Konserwacja i naprawa

Konserwacja może obejmować:

 1. konserwacja lub wymiana pokrycia dachowego
 2. wymiana okien i drzwi
 3. zwiększenie wydajności instalacji hydraulicznych i elektrycznych.
 4. malowanie pomieszczeń, ścian lub ogrodzeń
 5. naprawa instalacji hydraulicznych i elektrycznych
 6. tapety
 7. lakierowanie mebli

Dodatkowa przestrzeń

Dodatkową przestrzeń życiową można dodać poprzez:

 1. przekształcanie marginalnych obszarów w nadające się do zamieszkania przestrzenie, takie jak przekształcanie piwnic w pomieszczenia wypoczynkowe, kina domowe lub biura domowe - lub poddasze w wolne sypialnie.
 2. rozbudowa domu o pokoje dodane do boku domu, a czasem dodatkowe poziomy do oryginalnego dachu. Taka nowa jednostka konstrukcyjna nazywa się „dodatkiem”

Oszczędzanie energii

Właściciele domów mogą zmniejszyć koszty mediów dzięki zastosowaniu takich rozwiązań jak:

 1. energooszczędna izolacja termiczna, wymiana okien i oświetlenia.
 2. energia odnawialna- panele słoneczne, turbiny wiatrowe, programowalne termostaty, geotermalne pompy ciepła, piece zasilane biomasą, piece opalane drewnem

Bezpieczeństwo i zapobieganie

Zabezpieczenie przed nagłymi przypadkami:

 1. domowe systemy przeciwpożarowe i antywłamaniowe
 2. systemy tryskaczy przeciwpożarowych do ochrony domów przed pożarami
 3. drzwi antywłamaniowe, okna i okiennice
 4. generatory zapasowe do zasilania w przypadku awarii zasilania.
 5. drzwi antywłamaniowe, okna i okiennice
 6. piwnice burzowe jako ochrona przed tornadami i huraganami.
 7. schrony przeciwatomowe, zwłaszcza w latach 50. XX wieku, jako ochrona przed wojną nuklearną


Mieszkanie do remontu

Etapy prac remontowych

Proces renowacji można zwykle podzielić na kilka procesów:

Planowanie
Inżynieria
Naprawa strukturalna
Odbudowa
Wykończenia

Technologia miała znaczący wpływ na proces renowacji, zwiększając znaczenie i siłę etapu planowania. Dostępność bezpłatnych narzędzi do projektowania online poprawiła wizualizację zmian za ułamek kosztów wynajmu profesjonalnego projektanta wnętrz. Na decyzję dotyczącą zmian ma również wpływ cel renowacji.

Przybudówka

Chcąc dodać przestrzeni w domu, większość ludzi najpierw zaczyna myśleć o rozbudowie (czy to w górę, w dół, czy na zewnątrz). Ale niewielu myśli o potencjalnych korzyściach związanych z budową lub renowacją dodatkowego budynku jako rozwiązania ich problemów z brakiem przestrzeni. Dla wielu słowo „przybudówka” przywołuje obrazy rozkładającej się szopy ogrodowej lub uroczego letniego domu, który rzadko jest używany poza cieplejszymi miesiącami. Ale to nie musi być definicja tego słowa - dobrze wykonana może doprowadzić do tego, że twój ulubiony pokój w domu stanie się tym, który tak naprawdę nie znajduje się w twoim domu. Niezależnie od tego, czy zdecydujesz się na remont już istniejącej nieruchomości, takiej jak np. stara stodoła lub stajnia, czy zdecydujesz się na budowę zupełnie nowej; prefabrykowanej lub zbudowanej na zamówienie, koniecznie trzeba dowiedzieć się czy ​​nie trzeba ubiegać się o pozwolenie na budowę.

Jeśli chodzi o to, co możesz zrobić z przybudówką, tak naprawdę nie ma żadnych ograniczeń! Ale oto pomysły, które możesz wykorzystać dla swojej inspiracji:

Domowe biuro

Domowe biuro

Być może najbardziej oczywistym zastosowaniem budynku oddzielonego od budynku głównego jest uczynienie go domowym biurem / miejscem pracy, ale nie bez powodu. Jeśli masz szczęście, że możesz pracować w domu, istnieją pewne główne zalety posiadania oddzielonego miejsca pracy od domu. Po pierwsze: oddzielne miejsce do pracy od budynku głównego ułatwi ci mentalne zaklasyfikowanie go jako miejsca, w którym znajdujesz się w „trybie pracy”, dzięki czemu będziesz mniej skłonny do zwlekania, nie wspominając o tym, że uwalnia Cię to od zakłóceń i odgłosów reszty domu.
Posiadanie osobnego biura również stanie się o wiele bardziej profesjonalne, jeśli zaistnieje konieczność wizyty klientów lub współpracowników.

Zacisze w ogrodzie / personalne spa

Przydomowe zacisze

Większość z nas chciałaby móc odizolować i wyciszyć się jednocześnie nie oddalając się od domu, a dzięki specjalnemu miejscu w przydomowym ogrodzie lub pokojowi spa staje się to łatwo osiągalnym marzeniem. Przybudówki tworzą wspaniałe spokojne przestrzenie, do których można uciec; aby zrelaksować się, medytować lub wykonywać jogę, jeśli tego chcesz i masz na to ochotę. Jeśli nie, to co powiesz na wykorzystanie go jako schronienia w saunie lub jacuzzi, w którym możesz się zrelaksować i odpocząć, gdy tylko poczujesz taką potrzebę?

Aneks do sypialni

Sypialnia

Tak zwany „aneks babci” to fantastyczny sposób, aby rodzina mogła mieć oko na starszego krewnego, pozwalając mu zachować niezależność, ale nie tylko osoby starsze mogą skorzystać z takiej przestrzeni... Z cenami domów w tej chwili coraz więcej młodych ludzi ma trudności z "wylotem z gniazda". Jednak w miarę dorastania dzieci prawdopodobne jest, że zarówno Ty, jak i one będziecie chcieli od siebie odetchnąć, a oddzielna przestrzeń życiowa to świetny sposób na osiągnięcie tego.

Pokój hobby

Miejsce na hobby

Niezależnie od tego, czy zdecydowałeś się wziąć instrument muzyczny, zająć się obróbką drewna, czy może zostałeś garncarzem w niepełnym wymiarze godzin. Posiadanie oddzielnej dedykowanej przestrzeni twórczej, w której ćwiczysz swoją pasję, jest wspaniałym atutem, a jeśli zastanawiasz się nad ponownym zebraniem nastoletniego zespołu lub podjęciem alpejskiego jodłowania, jesteśmy pewni, że reszta twojej rodziny doceni naszą rekomendację wykorzystania przestrzeni zewnętrznej do ćwiczenia.

Męska "jaskinia"

Miejsce dla mężczyzny

A być może pokój, którego pożądają mężczyźni - czy jest to po prostu miejsce na wygodne krzesła i duży ekran do oglądania sportu i grania w gry wideo, prywatny pub lub garaż dla zabawek dla chłopców, które potrzebują więcej przestrzeni. Przybudówka to idealne miejsce dla tego typu pomysłów.

Drewno i renowacje

Drewno jest wszechstronne i elastyczne, dzięki czemu jest najłatwiejszym materiałem budowlanym do renowacji, a budynki z drewna można przeprojektować zgodnie ze zmieniającymi się potrzebami. Niewielu właścicieli domów lub profesjonalnych remodelerów posiada umiejętności i sprzęt wymagany do zmiany konstrukcji stalowej lub betonowej.

Certyfikacja lasów potwierdza, że ​​produkty drzewne pochodzą z dobrze zarządzanych lasów. Większość programów certyfikacyjnych oferuje opcje wyszukiwania online, dzięki czemu konsumenci mogą znaleźć certyfikowane produkty.Drewniane belki

Proces

Duża część osób związana z szeroko pojętą branżą budowlaną koncentruje się na budowie nowych domów, więc remont dla nich jest zazwyczaj zajęciem w niepełnym wymiarze godzin. Procesy i usługi wymagane do renowacji są dość specyficzne, a po podpisaniu planów budowa nowego domu jest stosunkowo przewidywalna. Remonty zwykle wymagają wszystkich transakcji podrzędnych, które są potrzebne do budowy nowego budynku. Podczas projektów remontowych firmy remontowe często wymagają elastyczności, aby reagować na pojawiające się nieoczekiwane problemy. Projekty wymagające remontu wymagają nie tylko elastyczności, ale także planu uzgodnionego przez wiele stron. Proces planowania będzie obejmował informacje zwrotne od inwestorów finansowych projektu oraz od projektanta. Część planowania pociągnie za sobą również gromadzenie danych na potrzeby zakończenia projektu, a następnie plan projektu zostanie zmieniony i otrzyma zgodę przed kontynuowaniem prac remontowych

Poboczne korzyści

 1. Tworzenie miejsc pracy
 2. Mobilizacja do inwestowania środków
 3. Promocja gentryfikacji- czyli zmiana, modernizacja danej części lub nawet całej dzielnicy miasta
 4. Generowanie przychodów podatkowych zarówno na etapie budowy, jak i na etapie mieszkalnym


Niespodziewane zdarzenie losowe? Nieplanowany remont? A może dokładnie przemyślana inwestycja? Niezależnie od przyczyny- zachęcamy do kontaktu z nami, Twoje zadanie jest naszym celem!


Kliknij aby przejść do strony kontaktowej