Wykończenia wnętrz - Słupsk i Pomorskie

Wykończenia wnętrz

Prace wykonujemy w aktualnym i najwyższym branżowym standardzie

Tynki

Tynki

Tynki cementowo-wapienne, wapienne, gipsowe, gliniane. Ręcznie lub przy pomocy agregatu tynkarskiego. Potrafimy wykorzystać tynk do symulacji wyglądu powierzchni drewna, kamienia lub metalu. Tynk może być również stosowany do tworzenia złożonych detali do użytku we wnętrzach pomieszczeń. Mogą one być geometryczne (symulujące drewno lub kamień) lub naturalistyczne (symulujące liście, winorośl i kwiaty). Są one również często używane do symulacji drewnianych lub kamiennych detali znajdujących się w większych budynkach. To, co dziś przyciąga ludzi do nadawania nieregularnego kształtu dla tynku, to niewielka różnorodność powierzchni, więcej charakteru na skądinąd płaskiej powierzchni. To jedna z rzeczy, z którymi ludzie mają trudności w nowej konstrukcji; cała zimna, czysta regularność wszystkich powierzchni, co dla mniej doświadczonej ręki może stanowić duże wyzwanie ze względu na właściwości materiału z jakim się pracuje.


Ściany na które został nałożony tynk mogą służyć jako wykończenie lub kolejny etap wykańczania danej powierzchni np. gładzi lub malowania. Niezależnie od docelowego przeznaczenia tynkowanej powierzchni nasz Klient może być spokojny o opracowywaną przez Nas powierzchnię. Tysiące metrów kwadratowych położonych tynków przemawiają na naszą korzyść.


Gładzie

Gładzie

Gładzie gipsowe, wapienne, cementowe i polimerowe. Gładź to warstwa nawierzchniowa, którą można nakładać na wiele różnych- przede wszystkim- wewnętrznych powierzchni. Podobnie jak w przypadku tynków- gładź może być nakładana na daną powierzchnię ręcznie lub maszynowo przy użyciu specjalnego agregatu tynkarskiego. Gładź nadaje się do nałożenia na takie powierzchnie jak m.in tynk podkładowy, płyty gipsowo-kartonowe oraz tynki piaskowe i cementowe. Służy do tworzenia gładkich powierzchni gotowych do dekoracji oraz do naprawy uszkodzonego tynku i płyt gipsowo-kartonowych. Gładź jest na ogół niezbędnym elementem przy przeprowadzaniu wewnętrznych ulepszeń domu lub zmian wewnątrz danej nieruchomości. Bez względu na to, czy remontujesz ściany łazienki, czy dodajesz eleganckie wykończenie sufitu kuchennego, zastosowanie tynku wykończeniowego może być świetnym sposobem na zapewnienie wysokiej jakości i gładszego wykończenia powierzchni wewnętrznych.


Jeżeli chcesz zapewnić idealne pokrycie i wykończenie, o jakim marzysz, gładkie i równe lub teksturowane, a także podążać za krzywiznami unikalnych cech Twojego budynku, nasza oferta jest z pewnościa skierowana do Ciebie.


Malowanie

Malowanie

Celem malowania jest poprawa wyglądu budynku wewnątrz- w części użytkowej oraz zewnątrz i ochrona go przed zniszczeniem przez wodę, korozję, owady i pleśń. W przeszłości malarz był odpowiedzialny za mieszanie farby; utrzymywanie gotowych zapasów pigmentów, olejów, rozcieńczalników i suszarek. Malarz wykorzystywał swoje doświadczenie do ustalenia odpowiedniej mieszanki w zależności od charakteru pracy. W dzisiejszych czasach malarz jest przede wszystkim odpowiedzialny za przygotowanie powierzchni do malowania, w tym: łatanie otworów w płytach kartonowo-gipsowych, stosowanie taśmy maskującej i innej ochrony na powierzchniach, które nie będą malowane, nakładanie farby, a następnie czyszczenie.


Aktualnie- profesjonalni malarze są odpowiedzialni za wszystkie przygotowania przed malowaniem. Wszelkie zeskrobywanie niepotrzebnych tekstur, szlifowanie, usuwanie tapet, doszczelnianie, naprawa płyt kartonowo-gipsowych lub naprawa drewna, łatanie, usuwanie plam, wypełnianie otworów lub wszelkich wad tynkiem, czyszczenie, oklejanie, przygotowywanie i gruntowanie uważa się za obowiązki wykonywane przez profesjonalnych malarzy.

Malowanie to nie tylko pędzle i wałki ale również specjalistyczne maszyny do malowania natryskowego. Mogą one ułatwić i przyspieszyć malowanie lub bejcowanie, szczególnie jeśli masz duże obszary lub nierówne powierzchnie do pokrycia. Może jednak powodować szereg problemów, w tym możliwość, że farba może dostać się na przedmioty, których nie zamierzałeś malować. Kluczem do sukcesu w pracy z maszyną do malowania natryskowego jest odpowiednie przygotowanie, które obejmuje wybór właściwej maszyny, przygotowanie farby, odizolowanie malowanego obszaru i ochronę dróg oddechowych malarza.


Płytki

Glazura, terakota, gres

Płytki terakotowe istnieją od bardzo dawna, ale większość właścicieli domów woli modne płytki porcelanowe, zeszklone lub kamienne zamiast terakoty do podłóg w domach miejskich. Płytki z terakoty nadają nie tylko uroku starego świata, ale także nadają rustykalny wygląd, z którym trudno konkurować. Płytki te są wykonane z lokalnie dostępnej czerwonej lub brązowej gliny, która jest sprasowana do pożądanych kształtów płytek; są następnie suszone i wypalane w piecu w wysokich temperaturach. Jeśli chcesz wprowadzić ziemski urok do swojego domu, te kafelki są najlepszym rozwiązaniem.


Gres porcelanowy to sztuczny materiał stosowany zarówno w podłogach, jak i ścianach w domach i biurach. Występuje w formatach szkliwionych i nieszkliwionych, ale różnica nie wpływa na ogólną integralność strukturalną materiału, a jedynie na kolor i styl powierzchni. Właściwości powierzchni decydują o miejscu montażu określonych rodzajów porcelany.

Płytka porcelanowa jest inną formą ceramiki, ale porcelana powstaje z drobniejszych glin i po wypaleniu jest znacznie twardszą substancją. W formacie nieszkliwionym powierzchnia płytki porcelanowej jest gładka w dotyku, ale z natury porowata, co oznacza, że ​​z czasem nasiąka plamami i płynami. Po potarciu palcem nieszkliwionej płytki ceramicznej wydaje się nieco szorstki, jak bardzo drobny papier ścierny lub wyschnięta glina modelarska.

Przeszklenie to twarda powłoka pokrywająca gres porcelanowy w polerowanym wykończeniu. Do wyboru jest wiele kolorów, a także wzorów. Gres szkliwiony jest nieporowaty i nie nasiąka wodą. Są one bardziej przydatne w aplikacjach ściennych niż podłogach, biorąc pod uwagę, że oszklenie jest zbyt śliskie, aby można je było stosować w komercyjnych podłogach.

Płyty kartonowo gipsowe

Płyty kartonowo gipsowe

Prostym wyjaśnieniem czym jest płyta kartonowo gipsowa jest to, że jest to materiał konstrukcyjny używany do tworzenia ścian i sufitów. Dosłownie jest wszędzie wokół ciebie. W twoim domu, biurze, szkole, a nawet sklepie spożywczym. Jednym z głównych powodów, dla których jest tak powszechna, jest to, że jest tak łatwa w instalacji. Jest również bardzo trwała, a przy przypadkowym uszkodzeniu łatwo je naprawić. Przed wynalezieniem płyt kartonowo-gipsowych budowanie ścian było znacznie trudniejsze. Dokonano tego poprzez dodawanie warstwa po warstwie tynku nad wspornikami z drewnianych listew zwanych listwami. Po stwardnieniu tynku ściana była gotowa. Jak możesz sobie wyobrazić, był to bardzo długi, nieefektywny proces. Do produkcji płyt kartonowo-gipsowych używana jest gips (dwuwodny siarczan wapnia). Jest rozpuszczalny w wodzie, ale wykazuje tak zwaną rozpuszczalność wsteczną. Oznacza to, że nie jest rozpuszczalny w wyższych temperaturach, więc po doprowadzeniu do odpowiedniej temperatury traci wodę i staje się tynkiem, ale o tym za chwilę.
Następnie jest podgrzewany w celu usunięcia dużej ilości naturalnie występującej wody, a następnie mieszany z dodatkami i nawadniany. Dalej zawiesina gipsu jest umieszczana w komorze suszącej w obrębie warstw oprawionych w papier, które widać na przedniej i tylnej stronie arkusza standardowej płyty gipsowo-kartonowej. Gips ma wiele właściwości, dzięki czemu jest idealnym składnikiem płyt kartonowo-gipsowych. Bardzo istotne jest to, że nie ma takich samych zagrożeń dla zdrowia jak azbest, ale można go używać w ten sam sposób. Jest również dość tani. Nie jest dźwiękoszczelny, ale dość mocno tłumi hałas z zewnątrz. Dodatkowo jest ognioodporny, co poszerza zastosowanie.
Zasadniczo instalacja nie jest skomplikowana. Głównym zastosowaniem płyt kartonowo-gipsowych jest budowanie ścian wewnętrznych i sufitów. Jest przycinana na wymiar, dzięki czemu można ją zainstalować w dowolnym miejscu, zwykle za pomocą odpowiednich śrub. Arkusze płyt gipsowo-kartonowych są podnoszone i przykręcane do kołków ściennych lub legarów sufitowych, a następnie na szwach i otworach śrubowych stosuje się taśmę łączącą lub mieszankę spoin, a powierzchnię szlifuje się za pomocą wysokiej jakości szlifierki do płyt gipsowo-kartonowych do gładkich wykończeń. Następnie wszystko, co pozostało zrobić, to zagruntować i pomalować. Wszechstronność płyt kartonowo - gipsowych sprawia, że materiał ten jest bardzo popularny i stosowany w wielu sytuacjach.

Panele podłogowe

Panele podłogowe

Montujemy zarówno panele winylowe, drewniane jak i laminowane. Panele drewniane swoją budową poniekąd przypominają budowę paneli laminowanych, również składając się z kilku warstw. Podłogi laminowane to wielowarstwowy syntetyczny produkt podłogowy połączony z procesem laminowania. Podłogi laminowane symulują drewno (lub czasem kamień) za pomocą fotograficznej warstwy aplikacji pod przezroczystą warstwą ochronną. Wewnętrzna warstwa rdzenia zwykle składa się z żywicy melaminowej i materiałów z płyt pilśniowych. Podłogi laminowane zyskały znacznie na popularności, być może dlatego, że mogą być łatwiejsze do zainstalowania i konserwacji niż bardziej tradycyjne powierzchnie, takie jak podłogi z twardego drewna. Są dość trwałe, higieniczne (kilka marek zawiera żywicę przeciwdrobnoustrojową) i stosunkowo łatwe w utrzymaniu.

Zainstalowane podłogi laminowane zwykle „unoszą się” na podłożu na podkładzie z pianki / folii, co zapewnia właściwości tłumiące wilgoć i dźwięk. Wymagana jest niewielka szczelina dylatacyjna między podłogą a dowolnym nieruchomym obiektem, takim jak ściany, co pozwala na rozszerzanie się podłogi bez przeszkód. Listwy przypodłogowe można usunąć, a następnie ponownie zainstalować po zakończeniu układania podłogi, aby uzyskać bardziej estetyczne wykończenie, lub listwę przypodłogową można pozostawić na miejscu, z podłogą przyciśniętą do niej, a następnie za pomocą małych listew ozdobnych, takich jak listwa do butów lub większa ćwiartka -profilowane listwy można przymocować do spodów listew przypodłogowych. Cięcia na deskach są zwykle wymagane na krawędziach i wokół wejść do szafy i drzwi, ale profesjonalni instalatorzy zwykle używają podcięć ościeżnic drzwiowych, aby wyciąć przestrzeń na wysokość, która pozwala podłodze przejść pod ościeżem drzwi i obudową, aby uzyskać czystszy wygląd. Nieprawidłowy montaż może spowodować szczytowanie, w którym sąsiednie deski tworzą kształt litery V wystający z podłogi lub szczeliny, w których dwie sąsiednie deski są oddzielone od siebie.

Ważne jest utrzymywanie laminatu w czystości, ponieważ kurz, brud i cząsteczki piasku mogą z czasem zarysować powierzchnię w obszarach o dużym natężeniu ruchu. Ważne jest również, aby laminat był stosunkowo suchy, ponieważ woda / wilgoć może powodować pęcznienie desek, wypaczenie itp. Chociaż niektóre marki są wyposażone w powłoki wodoodporne. Wycieki wody nie stanowią problemu, jeśli zostaną szybko usunięte i nie będą zalegać przez dłuższy czas.

Parkiet

Parkiety

Drewniane podłogi powinny być instalowane na ostatnim etapie, po całkowitym wyschnięciu jakiegokolwiek tynku lub betonu (odczekać minimum 1 miesiąc na każdą głębokość betonu, jastrychu lub tynku), a przed dekoracją. Bloki powinny być ostrożnie rozmieszczone w małych stosach w pomieszczeniu, w którym mają zostać ułożone (lub w podobnym sąsiednim pomieszczeniu), aby zapewnić możliwie najlepszą cyrkulację powietrza. Pełna aklimatyzacja może potrwać 2–3 tygodnie, w zależności od tego, czy bloki są nowe (tj. Suszone w piecu), czy zregenerowane. Wszystkie drewniane podłogi podlegają pewnym rozszerzeniom i kurczeniom w zależności od wilgotności względnej w budynku. Ten sezonowy ruch jest normalną cechą drewnianych podłóg i nigdy się nie zatrzymuje, niezależnie od wieku drewnianej podłogi. Centralne ogrzewanie ma tendencję do osuszania atmosfery i dlatego może bardzo nieznacznie zmniejszać bloki w miesiącach zimowych. Istotnym elementem układania parkietu jest szlifowanie. Szlifowanie należy przeprowadzać ostrożnie i metodycznie, aby uniknąć nieestetycznych nacięć lub wypukłości. Najlepiej jest do tego wykorzystać szlifierkę orbitalną do głównej części pomieszczenia, a także szlifierkę do krawędzi. Nowe bloki z mikro fazowaniem dookoła mogą w ogóle nie wymagać szlifowania, a te bez mikro fazowania wymagają tylko drobnego szlifowania. Odzyskane klocki mogą wymagać nieco więcej szlifowania. W razie potrzeby wszelkie sęki lub przebarwienia można wypełnić wypełniaczem do drewna. Aby uzyskać dobre dopasowanie kolorów, „mączkę drzewną” z ostatniego drobnego szlifowania można zmieszać z przezroczystą żywicą. Wypełnione obszary będą wymagać końcowego szlifowania przed zakończeniem. Najlepszym wykończeniem do ochrony podłogi z twardego drewna jest lakier na bazie wody lub olej woskowy.

Jakiś pomysł?

A może coś innego...

Być może masz do wykonania jakąś inną pracę z zakresu wykańczania wnętrz? Jeśli tak, to sprawdź niżej nasz licznik, aby przekonać się, że możesz śmiało nam zaufać i skontaktować się z nami, z pewnością będziemy w stanie pomóc wypracować rozwiązanie.


KONTAKT

Strzałka
Wykonaliśmy do tej pory:



9165

m² tynku

3500

m² gładzi

11200

m² pomalowanych powierzchni

1050

m² ułożonej glazury

935

m² ułożonych paneli i parkietów



...i wciąż pracujemy